Przejdź do treści

Efektowna wygrana Orła

W meczu 18. kolejki podlaskiej Klasy Okręgowej piłkarze Orła Kolna zmierzyli się z drużyną GKS-u Stawiski. W świetle ostatniego zawodu, którym była porażka z Puszczą Hajnówka i spadek na drugie miejsce w tabeli, Orzeł podchodził do tego widowiska z pozycji wicelidera rozgrywek. Zważywszy na obecne układy w tabeli, jednoznacznie faworytem spotkania jawiła się drużyna z Kolna .Tego dnia publiczność zgromadzona na trybunach miała przyjemność uczestniczyć w prawdziwym festiwalu strzeleckim. Bramkarz GKS-u musiał sięgać po piłkę aż sześć razy, by ją wyjąć ze swojej siatki.

Już w osiemnastej minucie Robert Brzeziński wyniósł swoją drużynę Orła na prowadzenie, a zaledwie dwie minuty później młody, zaledwie piętnastoletni Mariusz Bruliński podwyższył prowadzenie. Warto zaznaczyć, że różnica wieku pomiędzy tymi piłkarzami wynosi aż dwadzieścia pięć lat!

Te dwie szybkie bramki jasno zwiastowały, że niedzielne widowisko będzie kontrolowane przez graczy z Kolna. Kibice nie musieli długo czekać na kolejny celny strzał, gdyż już w dwudziestej czwartej minucie wynik podwyższył Piotr Prusinowski.
Wynik w pierwszej połowie ustalił Andrii Chaika zdobywając czwartą bramkę w trzydziestej ósmej minucie spotkania.

Po przerwie kibice mieli okazję podziwiać kolejne dwa trafienia. W pięćdziesiątej piątej minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Choinka. Natomiast wynik na szóstkę ustalił Wiktor Zadroga, trafiając do siatki w dziewięćdziesiątej minucie spotkania.

24.03.2024 r., Kolno
Orzeł Kolno – GKS Stawiski 6-0 (4-0)
Bramki: 18′ R. Brzeziński, 20′ M. Bruliński, 24′ P. Prusinowski, 38′ A. Chaika, 55′ J. Choinka, 90′ W. Zadroga

Żółte kartki: A. Rakoczy

Orzeł Kolno: A. Ałajko (B) – M. Bruliński, R. Brzeziński (84′ M. Kosakowski), A. Chaika, J. Choinka (70′ K. Wszeborowski), D. Kacprzyk, R. Melão (72′ J. Ruchała), F. Pilch (70′ V. Voronchenko), S. Poświata (K), P. Prusinowski, W. Zadroga

sędziował: M. Kownacki (s. główny), R. Dąbrowski (s. asystent), B. Obrycki (s. asystent)