Przejdź do treści

Meldujemy się w ćwierćfinale

W środowym meczu Okręgowego Pucharu Polski pokonujemy KS Wasilków w rzutach karnych i awansujemy do ćwierćfinału pucharu.

W emocjonującym starciu, które miało miejsce w środę przy ul. Wojska Polskiego 40, kibice zgromadzeni na trybunach mieli okazję doświadczyć prawdziwej dawki adrenaliny. Po 120 minutach walki, decyzję o tym, która drużyna zasłuży na awans do ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski musiały przynieść rzuty karne. W serii jedenastek to piłkarze z Kolna triumfowali, wygrywając 4-3.

Pierwsze uderzenie w spotkaniu padło w 39. minucie pierwszej połowy. Po doskonałym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do bramki Adama Ałajko skierował głową zawodnik KS-u, Emil Łupiński. Do końca pierwszej części meczu wynik nie uległ zmianie, a Orzeł schodził na przerwę z jednobramkową stratą.

Druga połowa przyniosła zmiany w składzie gości. Trzech zawodników opuściło boisko, a na ich miejsce weszli nowi gracze. W 57. minucie, po straty w środku pola, piłka trafiła do Mariusza Brulińskiego, który precyzyjnym strzałem wyrównał stan spotkania. Trener dokonał również zmiany w drużynie Orła – w 60. minucie II trener Robert Brzeziński ustąpił miejsca Vadymowi Voronechenko. W 79. minucie doszło do kolejnej zmiany – z boiska zszedł strzelec bramki Mariusz Bruliński, a jego miejsce zajął Filip Pilch. Mimo starań, wynik nie uległ zmianie.
W 85. minucie arbiter musiał ukarać Andrii Chaikę drugą żółtą kartką, co zmusiło Orła do gry w dziesiątkę. Do końca meczu na boisku pojawił się Jakub Ruchała za Piotra Prusinowskiego, ale wynik pozostał niezmieniony, co oznaczało dogrywkę.

W 7. minucie dogrywki drużyna z Wasilkowa wyszła na prowadzenie po strzale Stanisława Sobeckiego. Jednak odpowiedź Orła nadeszła szybko – już 2 minuty później Vadym Voronchenko pewnym strzałem z rzutu karnego doprowadził do wyrównania. Druga odsłlona dogrywki zaczęła układać się korzystnie dla Orła. W 110. minucie Vadym Voronchenko po raz drugi trafił do siatki, dając naszej drużynie prowadzenie. Kiedy wydawało się, że to Orzeł Kolno awansuje dalej, arbiter wskazał na wapno, które na korzyść KS-u zamienił Michał Dawidowicz. Konieczne było więc rozegranie serii rzutów karnych!

Radość na trybunach przyniosła trzecia seria jedenastek, kiedy to rzutu karnego nie wykorzystał Michał Hryszko, a drużyna Orła wyszła na prowadzenie 3-2. Nasza drużyna była niezawodna w kolejnej serii, prowadząc 4-3. W piątej serii strzał Toczydłowskiego pewnie obronił Ałajko, co zapewniło Orłowi awans do ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski.

W kolejnej rundzie pucharowej zmierzymy się z Ruchem Wysokiem Mazowieckie. Mecz odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 16:30 w Kolnie.
Bądźmy razem i wspierajmy naszą drużynę!

03.04.2024 r., Kolno
Orzeł Kolno – KS Wasilków 3-3 (0-1) pd. k. 4-3
Bramki: 57′ M. Bruliński, 99′, 110′ V. Voronchenko – 39′ E. Łupiński, 97′ S. Sobecki, 118′ M. Dawidowicz
Rzuty karne: R. Melão, S. Poświata, R. Jurczyk, K. Wszeborowski – D. Wysocki, K. Skibko, M. Dawidowicz

Żółte kartki: S. Poświata, M. Bruliński, A. Chaika – E. Łupiński, P. Bernacki, D. Wysocki
Czerwone kartki: A. Chaika

Orzeł Kolno: A. Ałajko (B) – M. Bruliński (79′ F. Pilch), R. Brzeziński (60′ V. Voronchenko), A. Chaika, J. Chojnowski, R. Jurczyk, M. Kosakowski (110′ A. Puławski), R. Melão, S. Poświata (K), P. Prusinowski (88′ J. Ruchała), K. Wszeborowski

sędziował: R. Jemielity (s. główny), M. Jemielity (s. asystent), B. Obrycki (s. asystent)