Przejdź do treści

Pierwsze punkty na wiosnę!

W pierwszym meczu tej wiosny piłkarze Orła Kolna wygrywają 2-1 z Pogonią Łapy. Bramki dla kolneńskiego zespołu zdobyli Wiktor Zadroga i Reinaldo Melão.

Mecz z Pogonią był pierwszym oficjalnym spotkaniem, w którym mogliśmy obserwować grę nowych zawodników, którzy dołączyli do Orła w trakcie trwania przerwy zimowej. Jednakże niestety już w 9. minucie trener musiał dokonać zmian na boisku. Z powodu urazu powstałego w trakcie rozgrzewki boisko musiał opuścić 19-letni Jakub Choinka, który trafił do Kolna z Wissy Szczuczyn. W jego miejsce wszedł Miłosz Kosakowski.

W 33. minucie po zespołowej akcji ofensywnych zawodników kolneńskiego zespołu piłka trafia do Wiktora Zadrogi, który pewnym strzałem pokonał bramkarza drużyny gości. Niestety prowadzenie nie trwało zbyt długo, bo już w 37. minucie po faulu w polu karnym sędzia Daniel Germaniuk wskazał na „wapno”, które pewnie na bramkę zamienił Piotr Hryniuk.
W przerwie spotkania trener Orła dokonał drugiej zmiany. W miejsce Andreia Chaiki na boisko wszedł Krystian Wszeborowski.

W 52. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska w polu karnym znalazł się Reinaldo Melão, który strzałem głową skierował piłkę do bramki Pogoni zdobywając w swoim debiucie pierwszą bramkę dla zespołu z Kolna.
Do końca spotkania Orzeł miał jeszcze okazję na podwyższenie wyniku. Pierw minimalnie chybił Robert Brzeziński, następnie strzałem w bramkarza okazję na zdobycie drugiej bramki zaprzepaścił Wiktor Zadroga.

Kolejny sprawdzian czeka piłkarzy Orła w niedzielę 17 marca, podczas którego w Hajnówce zmierzą się z tamtejszą Puszczą.

10.03.2024 r., Kolno
Orzeł Kolno – Pogoń Łapy 2-1 (1-1)
Bramki: 33’ W. Zadroga, 52’ R. Melão – 37’ P. Hryniuk (k)

Zółte kartki: A. Chaika – K. Kropiewnicki, J. Kulwicki

Orzeł Kolno: A. Ałajko (B) – D. Kacprzyk, R. Melão, A. Chaika (46′ K. Wszeborowski), S. Poświata (K), M. Bruliński (75′ R. Brzeziński), J. Choinka (9′ M. Kosakowski), B. Piankowski, J. Ruchała, V. Voronchenko, W. Zadroga

sędziował: Daniel Germaniuk (s. główny), T. Siemieniuk (s. asystent), J. Warpechowski (s. asystent)