Przejdź do treści

Rudnia lepsza od Orła

Niestety, w sobotnim starciu piłkarze Orła Kolna nie zdołali zdobyć punktów w Zabłudowie. W trudnym meczu przegraliśmy z Rudnią Zabłudów 3-2. Decydujący gol padł w ostatniej minucie spotkania, a mimo doliczonych przez sędziego 6 minut nie udało się odrobić straty i sięgnąć po przynajmniej jeden punkt.

Już w 5. minucie Rudnia mogła objąć prowadzenie, jednak strzał trafił w słupek bramki bronionej przez Adama Ałajko. Na odpowiedź Orła Kolna nie musieliśmy długo czekać, gdyż w 11 minucie po zagraniu z naszej połowy przez Poświatę piłka trafia pod nogi Chaiki, który pewnym strzałem sprzed pola karnego wyprowadził drużynę z Kolna na prowadzenie.

W 19 minucie spotkania grę z auta wznawiała drużyna z Zabłudowa. Po wrzucie przez Michahjłowa piłkę głową zagrał Kacprzyk a ta niefortunnie wpada do bramki Orła Kolna i tym samym Rudnia doprowadza do wyrównania a wynik spotkania do przerwy pozostaje bez zmian.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od ataków drużyny z Kolna, jednak nie udaje się nam wykorzystać nadarzających się sytuacji. Blisko zdobycia bramki był Voronchenko, który przelobował bramkarza a piłka zmierzała do siatki, lecz w ostateczności zatrzymała się przed linią bramkową a następnie zostaje wybita z pola karnego.

W 61 minucie spotkania Pomichter dogrywa z lewej strony boiska w pole karne a piłka po uderzeniu trafia do siatki Orła. Bramka ostatecznie została zaliczona jako trafienie samobójcze Poświaty, który wślizgiem skierował piłkę do bramki.

Na odpowiedź Orła nie musieliśmy jednak długo czekać. W 69 minucie meczu po dograniu z lewej strony połowy do piłki dochodzi Kosakowski, który strzela między zawodnikami Rudni Zabłudów i doprowadza do wyrównania.

Niestety gdy prawdopodobne było, że mecz zakończy się remisem w 90 minucie spotkania po wybiciu piłki w obronie i lekkim zamieszaniu w polu karnym, futbolówka trafia do zawodnika Rudni, który z narożnika pola karnego kieruje piłkę do bramki i to Rudnia cieszy się ze zdobytych 3 punktów.

Sobotnie granie nie było również szczęśliwe dla naszych sąsiadów w tabeli. KS Turośnianka zremisowała 1-1 z Puszczą Hajnówka, natomiast nasz kolejny rywal Sokół Sokółka przegrał na swoim stadionie z Piastem Białystok 1-2.

13.04.2024 r., Zabłudów
Rudnia Zabłudów – Orzeł Kolno 3-2 (1-1)
Bramki: 19′ D. Kacprzyk (s), 61′ S. Poświata (s), 90′ P. Pomichter – 11′ A. Chaika, 69′ M. Kosakowski

Żółte kartki: P. Pomichter, M. Iwanicki – R. Jurczyk, A. Chaika, S. Poświata, A. Ałajko, M. Bruliński

Orzeł Kolno: A. Ałajko (B) – A. Chaika, J. Chojnowski, R. Jurczyk (85′ M. Bruliński), D. Kacprzyk (70′ M. Koc), R. Melão, S. Poświata (K), P. Prusinowski (46′ M. Kosakowski), V. Voronchenko, K. Wszeborowski (60′ R. Brzeziński), W. Zadroga

sędziował: J. Rozoga (s. główny), M. Słowikowska (s. asystent), D. Bućko (s. asystent)