Przejdź do treści

Wielka Sobota w Augustowie

W Wielką Sobotę piłkarze Orła staną do boju, gotowi zdobyć 3 cenne punkty w starciu z drużyną augustowskiej Sparty.

To już czwarte spotkanie rundy wiosennej dla naszych zawodników, którzy zmierzą się z rywalem zajmującym obecnie piąte miejsce w tabeli. Po zimowej przerwie gracze Sparty dwukrotnie musieli ustąpić pole rywalom, przegrywając wyjazdowe spotkania z Piastem Białystok oraz Sokołem Sokółka. Natomiast na własnym terenie odnieśli zwycięstwo nad drużyną Pomorzanki Sejny.

Ze względu na trwające prace budowlane na stadionie Sparty, mecz odbędzie się na boisku zastępczym z syntetyczną nawierzchnią przy ul. Tytoniowej 1.

Warto przypomnieć, że jesienią spotkanie Orła z Spartą było jednym z dwóch meczów, w których kolneńska drużyna straciła punkty (Orzeł Kolno 1-2 Sparta Augustów). Mamy nadzieję, że tym razem to piłkarze Orła Kolno okażą się lepsi i wrócą do Kolna z pełną zdobyczą punktową.

W trakcie zimowej przerwy kadra Sparty przeszła pewne zmiany. Do drużyny dołączył były kolega klubowy Jakuba Choinki, Daniela Kacprzyka i Vadyma Voronchenko – bramkarz Julian Pawlik. Dodatkowo skład Sparty został wzmocniony przez obrońcę Piotra Sowulewskiego oraz pomocników Kacpra Babkowskiego i Wojciecha Milewskiego, którzy przyszli do Augustowa z IV-ligowych Wigier Suwałki. Po rocznej przerwie do drużyny powrócił również napastnik Paweł Krupiński, wychowanek augustowskiej Sparty.

Ostatni mecz Orła z GKS-em Stawiski pokazał, że nasza drużyna ma talent do strzelania bramek. Mamy nadzieję, że w Augustowie zobaczymy kolejny pokaz strzeleckich umiejętności naszych zawodników!

Wspierajmy Orła i trzymajmy kciuki za naszych piłkarzy!